Словесність

Вчителі кафедри «Словесність» роблять усе можливе за для того, щоб слова великого знавця російської мови втілити в життя ліцею. Тут працюють досвідчені, творчі, закохані у свій предмет фахівці. На уроках і в позакласній роботі вони вчать дітей бездоганній російській мові, допомагають відчути глибину і мудрість російської літератури, а саме головне – любити і цінувати свою країну, рідний край – Приазов’є, свій рідний ліцей. «Мої визнані земляки», «Творчість А.І. Куінджи та його учнів», «Маріупольські храми вчора, сьогодні, завтра», «Наш ліцей через 20 років», «Ми кажемо : «Спасибі» — це далеко не повний перелік проектів, які були створені спільно з ліцеїстами і направлені на виховання духовних цінностей, на формування мовної особистості.
У колі вчителів російської мови та літератури завжди панує атмосфера доброзичливості, взаємодопомоги і підтримки. Ця натхненна праця дає свої плоди, ліцеїсти не раз ставали призерами міських і обласних олімпіад з російської мови та літератури, активно приймають участь у конкурсах «Російське ведмежа», «Лукомор`є».Але робота кафедри не будується тільки на проведені досконалих уроків, на яких підвищується рівень навчальних компетенцій ліцеїстів, вона продовжується в організації роботи ліцейського прес-центру «Журналіст», у роботі клубу КВК, у вивченні досягнень світової художньої культури з використанням ІКТ.
І діти вдячні цим вчителям, закоханим у свій предмет, тому що їх уроки відкривають чарівний світ світової культури.

Виходцева З.П.-учитель вищої категорії, учитель-методист. «Відмінник освіти України». Керівник кафедри. Багато років керувала роботою ліцейського методичного кабінету. Працює над проблемою «Використання ІКТ на уроках російської мови і літератури». Викладає курси «Основи журналістики» і МХК. Має друковані роботи. Педагогічний стаж-40 років. В 2016 році вийшла на пенсію.

 

Лучанінова Н.М.-вчитель вищої категорії, заступник директора з виховної роботи. «Відмінник освіти України». Працює над проблемою: «Виховання всебічно розвиненої особистості. Формування інтелектуального потенціалу учнів ». Педагогічний стаж — 27 років.

 

 

Токій Л.А. — вчитель вищої категорії, вчитель-методист. «Відмінник освіти України». У роботі ефективно використовує інноваційні технології. Показує високу результативність. Керує роботою ліцейського прес-центру «Журналіст». Має друковані роботи. Педагогічний стаж-39 років

Дорофеєва С.В. — вчитель 1 категорії. Творчий педагог. Працює над проблемою: «Індивідуальний розвиток учнів на основі духовного та естетичного виховання. індивідуальний і диференційований підхід як фактор інтелектуального і творчого розвитку. Педагогічний стаж-36 років. В 2014 році вийшла на пенсію.

Романова І.Г.- вчитель 1 категорії . Постійно підвищує свої знання з предмету. Творчий педагог. Керує студією КВН. Проблема, над якою вона працює: Розвиток творчої активності учнів за допомогою впровадження інноваційних технологій на уроках
Педагогічний стаж-17 років