Науково-практична конференція ліцеїстів «Перший крок в науку»

 

 

 

УВАГА!

 

В п'ятницю 19 жовтня 2018 року в ліцеї пройде науково-практична конференція «Крок в майбутнє». Ліцеїсти презентують свої роботи в 7 секціях.

 

Запрошуються всі бажаючі.


Науково-практична конференція учнів «Перший крок в науку»

19 жовтня у Маріупольському міському ліцеї відбулася традиційна науково-практична конференція учнів «Перший крок в науку». Конференцію урочисто відкрив директор ліцею Голютяк Андрій Ярославович, який сказав напутні слова ліцеїстам.

Більше 50 робіт учнів 8-11 класів були представлені на суд компетентної експертної комісій. У 7 секціях пройшов захист дослідних і проектних робіт. Серед учасників є досить досвідчені дослідники, які вже брали участь у попередні роки в науково-дослідницькій конференції Малої Академії наук і домагалися успіху на міському та обласному рівнях. Наймолодші учасники конференції, учні 8 класів, гідно представили свої роботи на рівних зі старшокласниками.

Протягом всієї процедури захисту робіт в секціях працювали суворі і компетентні експерти, які оцінювали роботи ліцеїстів в секціях у якості журі – це професорсько-викладацький склад МДУ та ПДТУ.

Найбільша кількість робіт була в секціях «Математика», «Природознавство» та «Комп’ютерні науки». Ці предмети користуються більшою популярністю серед учнів. Цікавить юних дослідників також історія, географія, фізика та іноземні мови.

Потрібно відзначити, що в секціях були присутні багато учнів-слухачів, а це означає, що інтерес до дослідницької діяльності серед молоді не падає.

За рекомендацією журі 39 учнів нагороджені спеціальними дипломами, що підтверджують їх досягнення, 19 учнів рекомендовані до участі в міському етапі науково-практичної конференції МАН. Побажаємо їм успіху.

 

Говорячи про досягнення учнів, не можна не сказати про тих, хто допомагав учням підготувати роботи – про вчителів. Небайдужі, творчі, майстри своєї справи, вони надихали, допомагали, переживали, вірили в своїх вихованців. Ми дякуємо нашим вчителям-наставникам, бажаємо їм натхнення і нових ідей.

 

План роботи науково-практичної конференції

 

1. Відкриття конференції о 13.00

 

2. Робота секцій з 13.15 до 14.45

Секція «Математика»                     кабінет №3

Секція «Фізики та астрономії»      кабінет №9

Секція «Суспільних дисциплін»    кабінет №22

Секція «Комп’ютерні науки»        кабінет №11

Секція «Іноземні мови»                  кабінет № 15

Секція «Словесність»                     кабінет №13

Секція «Природознавства»           кабінет №18

 

 

3. Підбиття підсумків конференції о 15.00

Подготовка к конференции

Как любые мероприятия, лицейская научно-практическая конференция (НПК) имеет свои правила. Придерживаясь их, участники, руководители, эксперты получают максимальную для себя пользу и избегают дискомфортных ситуаций. Ниже мы предлагаем несколько советов, которые помогут при участии в НПК.

Взаимодействие с Оргкомитетом

Получить необходимую информацию об участии в НПК можно на сайте лицея в рубрике «Методический кабинет», подрубрике «Лицейская научно-практическая конференция». А, также, обратившись к координатору НПК – Цинкуш Ирине Анатольевне. Прежде чем задать свои вопросы, внимательно познакомьтесь с информацией о НПК.

Советы участникам

1. Темой работы может стать любая заинтересовавшая Вас проблема. Утвердиться в ней могут помочь преподаватели, родители, а также любые другие специалисты. Проблема, затронутая в работе, должна быть, как правило, оригинальной. Если проблема не оригинальна, то должно быть оригинальным ее решение. Ценным является творчество, интеллектуальная продуктивность, открытие и генерация новых идей.

2. Корректировать работу, оказывать помощь по ее выполнению будет научный руководитель – человек, который направляет исследования, поможет подобрать литературу по теме.

3. Ознакомьтесь  с правилами НПК, они помогут оформить работу и подготовиться к защите в соответствии с требованиями лицейской научно-практической конференции.

Защита

При подготовке к защите своей работы помните:

на защиту работы предлагается до 7 минут, этого вполне достаточно, чтобы изложить суть работы;

язык выступления – украинский;

четко и ясно сформулируйте цель работы, изложите основное содержание работы, ее идею и суть, сформулируйте наиболее важные результаты работы, основной вывод в работе;

после выступления проводится обсуждение работы, постановка вопросов и ответы на них так же оцениваются;  

приготовьте мультимедийную презентацию, которая будет сопровождать Ваше выступление.

Дорогие участники!

 

Помните, что залог победы хорошая учеба, талант изобретателя и интересная презентация работы.

Положення НПК.pdf
Adobe Acrobat Document 229.2 KB
ОСНОВНІ ВИМОГИ до написання, оформлення
Adobe Acrobat Document 305.3 KB
Титульний лист роботи.pdf
Adobe Acrobat Document 106.7 KB

Відгук керівника роботи МАН – це характеристика автора роботи як наукового дослідника:

 

Самостійність вибору ним теми, вміння планувати автором наукову роботу, аналізувати факти, робити висновки, користуватися довідковою літературою, інформаційними джерелами, володіння науковим стилем та здатність викладати свої думки на письмі тощо.