Науково-практична конференція ліцеїстів «Перший крок в науку»

 

 

 

УВАГА!

 

В п'ятницю 5 листопада 2021 року в Маріупольському міському ліцеї відбудеться науково-практична конференція «Перший крок в науку - 2021».

Ліцеїсти презентують свої роботи в 7 секціях.

 

Запрошуються всі бажаючі.


 

План роботи науково-практичної конференції

 

1. Відкриття конференції о 13.00

 

2. Робота секцій 

Секція «Математика»                     кабінет №3

Секція «Фізики та астрономії»      кабінет №9

Секція «Суспільних дисциплін»    кабінет №21

Секція «Комп’ютерні науки»        кабінет №11

Секція «Іноземні мови»                  кабінет № 15

Секція «Словесність»                     кабінет №13

Секція «Природознавства»           кабінет № 18

 

 

3. Підбиття підсумків конференції 

Підготовка до конференції

Як будь-які заходи, ліцейська науково-практична конференція (НПК) має свої правила. Дотримуючись їх, учасники, керівники, експерти отримують максимальну для себе користь і уникнуть дискомфортних ситуацій. Нижче ми пропонуємо кілька порад, які допоможуть в участі в НПК.

 

Взаємодія з Оргкомітетом

Отримати необхідну інформацію про участь в НПК можна на сайті ліцею в рубриці «Методичний кабінет», підрубриці «Ліцейська науково-практична конференція". А, також, звернувшись до координатора НПК - Цинкуш Ірини Анатоліївни. Перш ніж поставити свої запитання, уважно ознайомтеся з інформацією про НПК.

 

Поради учасникам

 

1. Темою роботи може стати будь-яка проблема, яка зацікавила Вас. Розібратися в ній можуть допомогти викладачі, батьки, а також будь-які інші фахівці. Проблема, порушена в роботі, повинна бути, як правило, оригінальною. Якщо проблема не оригінальна, то повинно бути оригінальним її рішення. Цінним є творчість, інтелектуальна продуктивність, відкриття і генерація нових ідей.

 

2. Коригувати роботу, надавати допомогу по її виконанню буде науковий керівник - людина, яка направляє дослідження, допоможе підібрати літературу по темі.

 

3. Ознайомтеся з правилами НПК, вони допоможуть оформити роботу і підготуватися до захисту відповідно до вимог ліцейської науково-практичної конференції.

 

Захист

При підготовці до захисту своєї роботи пам'ятайте:

 

на захист роботи пропонується до 7 хвилин, цього цілком достатньо, щоб викласти суть роботи;

 

мова виступу - українська;

 

чітко і ясно сформулюйте мету роботи, викладіть основний зміст роботи, її ідею і суть, сформулюйте найбільш важливі результати роботи, основний висновок у роботі;

 

після виступу проводиться обговорення роботи, постановка питань і відповіді на них так само оцінюються;

 

приготуйте мультимедійну презентацію, яка буде супроводжувати Ваш виступ.

 

Дорогі учасники!

 

Пам'ятайте, що запорука перемоги хороше навчання, талант винахідника і цікава презентація роботи.

Положення НПК.pdf
Adobe Acrobat Document 229.2 KB
ВИМОГИ до написання, оформлення та предс
Adobe Acrobat Document 301.2 KB
ЗРАЗОК оформлення титульного аркуша.pdf
Adobe Acrobat Document 188.5 KB

Відгук керівника роботи – це характеристика автора роботи як наукового дослідника:

 

Самостійність вибору ним теми, вміння планувати автором наукову роботу, аналізувати факти, робити висновки, користуватися довідковою літературою, інформаційними джерелами, володіння науковим стилем та здатність викладати свої думки на письмі тощо.

ДЕНЬ НАУКИ В МАРІУПОЛЬСЬКОМУ МІСЬКОМУ ЛІЦЕЇ

Знову в Маріупольському міському ліцеї відбулася традиційна подія, яка уособлює в собі науковий тріумф учнів і викладачів нашого закладу, – щорічна науково-практична конференція учнів «Перший крок в науку-2019».

Більше 50 робіт учнів 8-11 класів були представлені на суд компетентної експертної комісій. Захист дослідних і проектних робіт пройшов у 7 секціях: «Математика», «Комп’ютерні науки»,  «Фізика та астрономія»,  «Іноземні мови», «Природознавство», «Словесність», «Суспільні дисципліни». Протягом всієї процедури захисту робіт в секціях працювали суворі і компетентні експерти, які оцінювали роботи ліцеїстів в секціях у якості журі – це професорсько-викладацький склад вузів Маріуполя.

Серед учасників є новачки, але є й досить досвідчені дослідники, вони вже брали участь в науково-дослідній конференції Малої Академії наук і домагалися успіху на міському та обласному рівнях.

Переможці конференції рекомендовані до участі в міському етапі науково-практичної конференції МАН.

 

Дякуємо всім, хто примножує славу ліцею і бажаємо успіхів ліцеїстам та їхнім наставникам! 

Науково-практична конференція учнів

«Перший крок в науку» 2018 рік

19 жовтня у Маріупольському міському ліцеї відбулася традиційна науково-практична конференція учнів «Перший крок в науку». Конференцію урочисто відкрив директор ліцею Голютяк Андрій Ярославович, який сказав напутні слова ліцеїстам.

Більше 50 робіт учнів 8-11 класів були представлені на суд компетентної експертної комісій. У 7 секціях пройшов захист дослідних і проектних робіт. Серед учасників є досить досвідчені дослідники, які вже брали участь у попередні роки в науково-дослідницькій конференції Малої Академії наук і домагалися успіху на міському та обласному рівнях. Наймолодші учасники конференції, учні 8 класів, гідно представили свої роботи на рівних зі старшокласниками.

Протягом всієї процедури захисту робіт в секціях працювали суворі і компетентні експерти, які оцінювали роботи ліцеїстів в секціях у якості журі – це професорсько-викладацький склад МДУ та ПДТУ.

Найбільша кількість робіт була в секціях «Математика», «Природознавство» та «Комп’ютерні науки». Ці предмети користуються більшою популярністю серед учнів. Цікавить юних дослідників також історія, географія, фізика та іноземні мови.

Потрібно відзначити, що в секціях були присутні багато учнів-слухачів, а це означає, що інтерес до дослідницької діяльності серед молоді не падає.

За рекомендацією журі 39 учнів нагороджені спеціальними дипломами, що підтверджують їх досягнення, 19 учнів рекомендовані до участі в міському етапі науково-практичної конференції МАН. Побажаємо їм успіху.

 

Говорячи про досягнення учнів, не можна не сказати про тих, хто допомагав учням підготувати роботи – про вчителів. Небайдужі, творчі, майстри своєї справи, вони надихали, допомагали, переживали, вірили в своїх вихованців. Ми дякуємо нашим вчителям-наставникам, бажаємо їм натхнення і нових ідей.