Ось і закінчується 2016 рік. Для кафедри іноземних мов, як і для усього ліцею, це був особливий рік. Рік англійської мови в Україні!

Протягом року учні та учителі створювали багато різноманітних заходів, досягли значних успіхів у своїй роботі та підвищенні рівня англійської мови у нас в ліцеї.

Давайте згадаємо цей рік!

Усе почалося у січні, коли наш учитель, Юлія Олександрівна Крившенко стала найкращим учителем англійської мови в місті Маріуполь, та зайняла 2 місце в обласному конкурсі «Учитель року»! Така перемога – стала гідним початком року англійської мови в нашому ліцеї!

У березні – квітні ми брали участь у міжнародній програмі залучення волонтерів до навчання англійської мови Go Global. Ліцей став одним із трьох учбових закладів Донецької області, котрі стали фіналістами цієї програми.

У травні до нас завітала одна з волонтерів із США, учасник програми  Go Global – Ліля Длябога, вона провела декілька цікавих зустрічей з ліцеїстами та Тетяною Олександрівною та запросила усіх у мовний табір “Go Camp”.

У липні 40 ліцеїстів та 4 учителів відправились у літній мовний табір “Go Camp” до Володарки Київської області, де відпочивали та навчались англійської з носіями мови з різних країн світу. Побачити та пригадати найяскравіші моменти нашого мовного табору ви зможете, якщо відвідаєте наш блог, котрий люб’язно вела  учитель Богданова Юлія Олександрівна: 

http://our-summercamp-with-goglobal.blogspot.com

Окрім того, у  липні декілька наших ліцеїстів у супроводі  Голютяка Андрія Ярославовича проходили мовне стажування у Шотландії, в Единбурзькому коледжі.

З нового навчального року, у вересні,  активно почав діяти наш Євроклуб, в рамках якого були проведені змістовні засідання, де ліцеїсти ділилися враженнями після мовного табору. Особливо запам’яталося засідання, де наші ліцейські фіналісти програми ФЛЕКС (FLEX) – Таранова Діана та Кудрінова Ганна розповіли про рік перебування та навчання у США. Детальніше про засідання Євроклубу можете дізнатись за посиланням http://mcleuroclub.blogspot.com/

 

У жовтні Крившенко Юлія Володимирівна та Санікідзе Таріел розпочали міжнародний проект з однією із шкіл Індії під патронатом Британської Ради, в якому спробують поєднати англійську та математику.

Листопад виявився досить гарячим у ліцеї!) Голютяк Андрій Ярославович та Дибко Олександр Вікторович провели семінар для учителів усього нашого міста та поділилися новітніми методами та прийомами для виявлення та розвитку обдарованості учнів.

В цей час наші ліцеїсти брали участь в різноманітних конкурсах та програмах з англійської мови. А саме, 82 учні стали учасниками конкурсу “Greenwich”, 20 учнів - конкурсу “Olympus”, та 5 фіналістів програми ФЛЕКС (FLEX).

Протягом року усі наші учителі англійської мови провели відкриті уроки, які в котрий раз засвідчили високий рівень англійської наших ліцеїстів та професійну майстерність наших учителів.

Логічним завершенням року став Тиждень іноземних мов у ліцеї, який був проведений у грудні.

Вперше ліцеїсти продемонстрували власні вірші англійською мовою! Цього року брали участь в конкурсі віршів 17 поетів, і ми усі насолоджувались віршованою англійською творчістю наших ліцеїстів. А головний приз отримала Інна Кулакова (411 гр) –  найкращий поет ліцею, що пише англійською!

Другий день нашого тижня був присвячений нашій улюбленій грі  - Кахут! (Kahoot). Цього року найсильнішою та найспритнішою виявилась команда 32 групи під керівництвом її капітана Меркулова Микити.

Третій день був днем англійської  музики та пісень. Вперше у нас пройшло «Ліцейське Євробачення»!

Двадцять претендентів змагалося за титул кращого виконавця пісні іноземною мовою. Переможцем конкурсу стала Мірошниченко Аліса!

Найочікуванішим став четвер – день Короткометражних фільмів!

Цього року перше місце зайняли групи – 11 та 13 з фільмом MCL Blockbuster.

Найкращою актрисою року було визнано – Таранову Діану!

Приз за кращу чоловічу роль – Папоян Жора!

А найкращий режисер ліцею – Ліля Камишенко!

Коли ми вже вирішили, що Рік англійської досягнув своєї вершини, прийшли новини з міського етапу олімпіади з англійської мови! 14 із 15 наших ліцеїстів, які були заявлені на участь в олімпіаді, отримали призові місця! А шість із них – ПЕРШІ! Це Ліщун Олександр (411 гр), Таранова Діана (411 гр), Кудринова Ганна (422), Папоян Давид (211 гр), Щербак Даніїл (231 гр) та Дудко Галина (112 гр)

Відчуваємо гордість за наших ліцеїстів і впевнені,  цей рік  - був тільки початком великих досягнень та звершень!

Семінар — тренінг для вчителів англійської мови

16.11.2016  у Маріупольському міському ліцеї відбувся семінар-тренінг для вчителів англійської мови на якому свою роботу презентували учителі вищої категорії Голютяк А.Я. та Дибко О.В. за темою «Форми та методи розвитку обдарованості».

Вчителі розкрили методичні аспекти  використання дослідницьких технологій та веб-квестів на уроках англійської мови, як дієвий засіб розвитку критичного мислення та навичків пошукової діяльності учнів.  Впродовж тренінгу вчителі ділилися досвідом ефективного застосування новітніх мультимедійних технологій щодо виявлення та розвитку обдарованості учнів. Були представлені  цікаві ІКТ засоби, мультимедійний програмний soft, корисні освітні та навчальні платформи та  сайти які допоможуть вчителям у роботі з обдарованими дітьми.

Учасники семінару-тренінгу зазначили, що отримана інформація тренінгу дуже корисна не тільки у роботі з обдарованими дітьми, а й допоможе їм у повсякденній роботі, тому висловили задоволення і вдячність доповідачам методичного заходу.

Інформація

про підсумки  проведення Тижня української мови і літератури

до Дня української писемності та мови

 

в Маріупольському міському ліцеї

 

З метою поглиблення любові до рідного слова, розвитку культури усного й писемного мовлення та виховання поваги до народних звичаїв і традицій в Маріупольському міському ліцеї до Дня української писемності та мови були проведені  такі  заходи:

До Дня української писемності та мови. Флеш–моб «Одягни українську вишиванку на свято».

Конкурс знавців української мови ім. П. Яцика (ліцейський етап). Переможцями першого етапу ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика стали такі ліцеїсти:

Шевчунас Анна (серед паралелі учнів 7 класу),

Безуєвська Олександра (серед паралелі учнів 8 класу),

Матюшенко Діана (серед паралелі учнів 9 класу),

Копєнкова Альона (серед паралелі учнів 10 класу),

Казарінова Вікторія (серед паралелі учнів 11 класу).

Вони представлятимуть ліцей у ІІ (міському) етапі даного конкурсу.

- Інформаційні п’ятихвилинки про життя печерського святого Нестора Літописця.

- Всеукраїнський радіодиктант національної єдності для учнів і вчителів. В якому взяли участь 150 учнів та 38 працівників та батьків.

- Майстер–клас «Домашні обереги своїми руками». Провела учитель української мови та літератури Смірнова К.А. з учнями 12 групи із запрошенням співробітника Музею народного побуту.

- Створення блогу літературного героя на уроці української літератури. Провела учитель української мови та літератури Новікова С.М. з учнями 32 групи, які на уроці української літератури створили блог літературного персонажа Мартина Борулі з однойменного твору І.Карпенка-Карого.

-       Сторінка мовознавчого журналу. «Українські традиції та звичаї на матеріалі СПР». Провела учитель української мови та літератури Наріжна Л.В. з учнями 22 групи.

-Сторінка народознавчого журналу. «Народний прогностик». Провела учитель української мови та літератури Кулігіна Н.Ф. з учнями 14 групи.

- Конкурс на найкращий учнівський зошит «Міс і Містер каліграфія». Переможцями конкурсу стали учні восьмих класів: Міс Каліграфія – Харіна Антоніна (учениця 14 групи), Містер Каліграфія – Деревянченко Данило (учень 11 групи).

-Відкритий урок української мови «Складнопідрядне речення». Провела учитель української мови та літератури Коротких В.Я. з учнями 21 групи.

-   Відкритий урок літератури рідного краю. Урок-автограф «Життя моє – це пошук без кінця…» (за творчістю маріупольського поета А.Ф.Бутенка). Провела учитель української мови та літератури Даниленко Л.І. з учнями 31 групи.

Усі заходи підготовлені й проведені вчителями кафедри «Українська словесність» на високому рівні й викликали зацікавленість в учнів, а різноманітні форми роботи сприяли розвитку пізнавальних потреб, здібностей і нахилів ліцеїстів.

Урок-автограф  «Життя моє – це пошук без кінця…»

 

У рамках Тижня української пісенності і мовлення  учитель-методист  української мови й літератури Даниленко Л.І. 11.11.2016 провела  в  Маріупольському міському ліцеї відкритий урок літератури  рідного краю. Це  був  урок – автограф  «Життя моє – це пошук без кінця…» (за творчістю маріупольського поета А.Ф. Бутенка) . Ліцеїстів 31 групи (10 кл.)  зацікавила не тільки зустріч з поетом і громадським діячем А.Ф. Бутенком, а й можливість розвивати свої навички логічного, образного мислення, виразного читання, естетичні смаки через художнє слово та твори А. Бутенка, активізувати пізнавальний інтерес, розкрити свою креативність і творчий потенціал, образну уяву тощо. Заздалегідь психолог ліцею Тройнікова  Л. Д. продіагностувала домінуючу модальність кожного учня  й за провідним каналом сприйняття дійсності  діти працювали  в трьох  групах: візували, аудіали та кінестетики. Найбільше захоплення викликали такі форми й методи роботи, як: емпатійна гра «Я – кореспондент»,  інтерактивні методи навчання (робота в парах, групах, індивідуальна), метод тренінгів — тренінг світосприйняття, створення буктрейлера та анімаційної презентації за збіркою А.Бутенка «Дух нескореної волі». Оцінюючи свою роботу на уроці, ліцеїсти зазначили: «Цей урок допоміг мені в розвитку уяви» ( Чеблатова Ю); «Я навчилася дивуватись простим речам» ( Маслова К.); «Сьогоднішній урок допоміг мені подивитися на мої проблеми під іншим кутом зору, дізнатися нове, що, можливо, знадобиться в майбутньому»; «Навчилася фантазувати,  отримала велике естетичне задоволення» (Єрмолаєва Є.)

Вчителі Маріупольського міського ліцею стали переможцями Всеукраїнського конкурсу «Сталий розвиток – наш вибір»

 

Вчителі Маріупольського міського ліцею Шелгунова Наталя Володимирівна, Кареба Олена Вікторівна стали переможцями ІІ (очного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Сталий розвиток – наш вибір» в номінації «Розробки навчальних програм спецкурсів, факультативів та навчальних блоків для різних вікових категорій учнів загальноосвітніх навчальних закладів, вихованців дошкільних та позашкільних навчальних закладів зміст яких висвітлював основні позиції сталого розвитку». Конкурсну роботу «Програма спецкурсу: «Німецька + біологія: здоровий грунт. Білінгвальний курс» було презентовано 12.04.2016 р. у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова.